Besplatno verificirano obrazovanje i osposobljavanje za NEET skupinu

Besplatno verificirano obrazovanje i osposobljavanje za NEET skupinu

Nemaš posao? Nisi na zavodu na zapošljavanje niti se trenutno školuješ? Imaš između 15 i 29 godina? Javi nam se!

Pružamo ti besplatno verificirano obrazovanje i osposobljavanje pri Otvorenom učilištu Diopter i Učilištu Studium. Koje programe nudimo saznaj na sljedećim linkovima, te nam se javi, čekamo te!

Pozivamo sve NEET mlade ljude da nam se jave za uključivanje u program i besplatne certificirane programe edukacije.

Pojam „NEET“ označava mlade u dobi 15-29 godina koji ne rade, nisu u sustavu redovitog obrazovanja niti u sustavu obrazovanja odraslih i pri tome nisu registrirani u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje), a kako bi im se omogućio pristup tržištu rada te ih se osnažilo za aktivno sudjelovanje na tržištu rada.  Pojam NEET izveden je iz engleskog izraza Not in Education, Employment or Training

Udruga Institut Pula u suradnji sa Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područni ured Pula, učilištem Diopter i učilištem Studium provodI projekt pod nazivom PULA4NEET koji ima za cilj omogućiti pristup neaktivnim mladim osobama tržištu rada te njihovo osnaživanje za aktivno sudjelovanje na tržištu rada kroz provedbu aktivnosti dosega i obrazovanja NEET osoba u Istarskoj županiji. Projektom će se utjecati na ukupno 25 mladih osoba kojima će se omogućiti obrazovanje i profesionalno usmjeravanja potrebno za izlazak iz statusa neaktivnosti.

UDRUGA INSTITUT PULA: 098 367 317 (Varja Bastiančić),
institut.lungomare@gmail.com
UČILIŠTE DIOPTER: 098 276 179; 052 501 500,
diopter@diopter.hr
UČILIŠTE STUDIUM: 091 356 0000; projekti.neet@uciliste.net

U okviru Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava “Pronađi me!” – provedba aktivnosti dosega i obrazovanja neaktivnih mladih osoba u NEET statusu broj poziva: UP.01.2.0.04 Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Ured za financiranje i ugovaranje projekata Europske unije donijeli su Odluku o financiranju projekta PULA4NEET – UP.01.2.0.04.0061 u iznosu od 1.981.082,54 kuna. Projekt se financira iz Europskog socijalnog fonda uz intenzitet potpore od 95,9700957%. Trajanje projekta je od 06.07.2021. do 06.07.2023.

Više informacija o projektu saznajte OVDJE.

Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju od 2014. – 2020. Operativni program: Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.


Odricanje od odgovornosti:

Ova publikacija proizvedena je uz pomoć Europske unije. Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Udruge Institut Pula te se ni na koji način ne može smatrati stajalištem Europske unije