DANAS SLAVIMO 17 GODINA RADA

Na današnji dan 01.04. udruga Institut Pula slavi 17 godina rada i provođenja projekta i programa. Od 01.04.2005. provodimo programe i projekte koji su u našem području djelovanja prepoznati kao prioriteti.

Danas, udruga zapošljava osam ljudi, a provode se različite, ali u svojoj biti neraskidivo povezane programske djelatnosti:

• preventivne aktivnosti udruge
  • program harm-reduction/smanjenja šteta
  • program resocijalizacije bivših ovisnika
  • dnevno i stambeno zbrinjavanje beskućnika kroz 2 dnevna boravka i stambenu zajednicu
  • programi i edukacije za NEET skupinu (neaktivne mlade osobe u dobnoj skupini od 15 do 29 godina)
  • dijeljenje donacija i vanjski rad s beskućnicima

Udruga radi u tri prostora od kojih su dva u Puli:

• ured u Dobrichevoj 32
  • prostor Dnevnog centra Udruge u Zadarskoj 10 u kojem slobodno vrijeme provode naši korisnici.
  • U 2017. godini otvorili smo Dnevni centar u Poreču, na adresi M. Gioseffi 2, za naše korisnike iz Poreča i okolice.

Trenutno pretvaramo 4 prostor u Trščanskoj 26 u veliku stambenu zajednicu, a nadamo se da će postati i prenočište.

Hvala svima koji ste ovih godina podržali rad udruge i hvala svim donatorima bez kojih se programi i projekti ne bi razvili.