o-institutu

Udruga Institut je započela s djelovanjem 2004. godine, realizacijom filma “Ostavljeni”, a u 2005. godini uvela izvođenje jedne projektne aktivnosti kojom su upravljali izvoditelj i voditelj projekta. Kako su se u 2006. godini projektne aktivnosti proširile, a dotadašnja izvoditeljica postala koordinatorom i voditeljem svih projektnih aktivnosti, uočena je potreba da se unutar Udruge uvede sustav upravljanja ljudskim i financijskim resursima. Danas, udruga zapošljava devet ljudi, a provode se tri različite, ali u svojoj biti neraskidivo povezane programske djelatnosti:

• preventivne aktivnosti udruge
  • program harm-reduction/smanjenja šteta
  • program resocijalizacije bivših ovisnika.

Udruga radi u tri prostora od kojih su dva u Puli- ured u Dobrichevoj 32 i prostor Dnevnog centra Udruge  u Zadarskoj 10 u kojem slobodno vrijeme provode naši korisnici. U 2017. godini otvorili smo Dnevni centar u Poreču, na adresi M. Gioseffi 2, za naše korisnike iz Poreča i okolice.