o-institutu

Udruga Institut je započela s djelovanjem 2004. godine, realizacijom filma “Ostavljeni”, a u 2005. godini uvela izvođenje jedne projektne aktivnosti kojom su upravljali izvoditelj i voditelj projekta. Kako su se u 2006. godini projektne aktivnosti proširile, a dotadašnja izvoditeljica postala koordinatorom i voditeljem svih projektnih aktivnosti, uočena je potreba da se unutar Udruge uvede sustav upravljanja ljudskim i financijskim resursima. Od 2006. godine pa do danas Udruga zapošljava šestero ljudi, a provode se tri različite, ali u svojoj biti neraskidivo povezane programske djelatnosti:

• preventivne aktivnosti udruge
  • program harm-reduction/smanjenja šteta
  • program resocijalizacije bivših ovisnika.

Udruga radi u dva prostora od kojih jedan funkcionira kao uredski dio (Dobricheva 32, Pula), dok je drugi prostor namijenjen Dnevnom centru Udruge (Zadarska 10, Pula), u kojem slobodno vrijeme provode naši korisnici.