Održana 2. grupna radionica za NEET skupinu polaznika

Održana 2. grupna radionica za prvu grupu polaznika besplatnih edukacija pri Diopter Otvorenom učilištu.

Ukoliko si NEET-ovac priključi se i ti te besplatno osposobi za željeno zanimanje!

Pozivamo sve NEET mlade ljude da nam se jave za uključivanje u program i besplatne certificirane programe edukacije.

Pojam „NEET“ označava mlade u dobi 15-29 godina koji ne rade, nisu u sustavu redovitog obrazovanja niti u sustavu obrazovanja odraslih i pri tome nisu registrirani u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje), a kako bi im se omogućio pristup tržištu rada te ih se osnažilo za aktivno sudjelovanje na tržištu rada.  Pojam NEET izveden je iz engleskog izraza Not in Education, Employment or Training

Svima pružamo:

  • Uključivanje u besplatno verificirano obrazovanje i osposobljavanje pri Otvorenom učilištu Diopter i Učilištu Studium kako biste se lakše uključili u tržište rada
  • Besplatno mentorstvo pri traženju posla
  • Besplatnu izradu individualnog programa u kojem radimo na temama važnim za vas i vaše potrebe
  • Uključivanje u programe razvoja vještina koje vam mogu pomoći u traženju posla (od toga pisanja životopisa, do razvoja socijalnih vještina)

JAVI NAM SE ILI ISPUNI PRIJAVNI OBRAZAC PA ĆEMO MI KONTAKTIRATI TEBE:


PRIJAVNI OBRAZAC:

U okviru Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava “Pronađi me!” – provedba aktivnosti dosega i obrazovanja neaktivnih mladih osoba u NEET statusu broj poziva: UP.01.2.0.04 Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike i Hrvatski zavod za zapošljavanje, Ured za financiranje i ugovaranje projekata Europske unije donijeli su Odluku o financiranju projekta PULA4NEET – UP.01.2.0.04.0061 u iznosu od 1.981.082,54 kuna. Projekt se financira iz Europskog socijalnog fonda uz intenzitet potpore od 95,9700957%. Trajanje projekta je od 06.07.2021. do 06.07.2023.

Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju od 2014. – 2020. Operativni program: Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.


Odricanje od odgovornosti:

Ova publikacija proizvedena je uz pomoć Europske unije. Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost Udruge Institut Pula te se ni na koji način ne može smatrati stajalištem Europske unije