„Mehanizam strukturiranog dijaloga – osnaživanje OCD-ova na području Istarske županije“

Naziv projekta: „Mehanizam strukturiranog dijaloga – osnaživanje OCD-ova na području Istarske županije“

Nositelj projekta: Udruga Institut Pula

Ukratko: Projekt “Mehanizam strukturiranog dijaloga – osnaživanje OCD-ova na području Istarske županije” fokusiran je na jačanje kapaciteta udruga na području Istarske županije za provedbu aktivnosti prilagođenih lokalnim problemima i za neposredan rad na područjima: zapošljavanje i socijalno uključivanje na lokalnoj razini, te za pružanje učinkovitog odgovora na potrebe lokalne zajednice u kriznim situacijama. Partnersko djelovanje, strukturirani menadžment volontera i inovativni alati doprinijet će održivosti inicijativa i kontinuiranoj podršci za zajednicu.

Partneri: Udruga Čarobnjakov šešir

Trajanje projekta: 23.06.2022.-23.06.2023. (12 mjeseca)

Operativni program: Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.

U okviru Poziva za dodjelu bespovratnih sredstava „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“ financiran iz Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju 2014.-2020. Broj poziva: UP.04.2.1.11

Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske i Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva donijeli su Odluku o financiranju projekta „Mehanizam strukturiranog dijaloga – osnaživanje OCD-ova na području Istarske županije“ – UP.04.2.1.11.0244 u iznosu od 437.194,74 kuna. Projekt se financira iz Državnog proračuna Republike Hrvatske (15%) i iz Europskog socijalnog fonda (85%). Trajanje projekta je od 23.6.2022. do 23.6.2023.

Projekt financiran iz: Europskog socijalnog fonda u financijskom razdoblju 2014. – 2020.

Voditelj – Udruga Institut Pula:

Koordinator – Čarobnjakov šešir