Neobičan tjedan, medijska pokrivenost i lijepe reakcije

Prošlog tjedna našli smo se u neobičnoj situaciji. Počelo je neugodno, a okrenulo se u iznenađujuće pozitivno iskustvo (koliko je moguće u ovim okolnostima). Naime, provaljeno je u prostore naše udruge i odnesena su dva računala. Najviše nam je bilo žao što se na jednom od njih nalazio projekt za Europski socijalni fond za zbrinjavanje beskućnika. Glas Istre je na inicijativu uredništva pokrio cijeli događaj i tako smo osvanuli na naslovnici našeg regionalnog dnevnog lista. I tu počinju ugodna iznenađenja, jer su reakcije bile brze i pozitivne: oglasili su se građani, dužnosnici i institucije te ponudili svoju pomoć u rješavanju nastalog problema. Uslijedilo je i snimanje vijesti za “24 sata” te gostovanje Varje Bastiančić u eteru Radio Rojca ovog ponedjeljka, gdje se govorilo o problematici beskućništva i načinima na koje se može pomoći našim sugrađanima slabijeg socio- ekonomskog statusa. Zahvaljujemo svima na ponuđenoj pomoći i na pruženom medijskom prostoru- najtoplije hvala!